>>Симптоми: тривалий нападоподібний кашель. Особливості перебігу кашлюка у дорослих і дітей.

Симптоми: тривалий нападоподібний кашель. Особливості перебігу кашлюка у дорослих і дітей.

Збудник кашлюку — грамнегативна аеробна бактерія Haemophilis (Bordetella) pertussis, що синтезує кашлюковий токсин.
Шлях передачі: в основному краплинний, джерело — хвора людина.
Основний симптом: нападоподібний спазматичний кашель.
Механізм: токсин викликає некроз епітелію дихальних шляхів, що призводить до порушення виділення слизу та стимулює кашльовий рефлекс.
Особливості: Крім враження бронхіального дерева, токсин кашлюкової палички дає велике навантаження на вегетативну нервову систему і нервові закінчення, викликаючи постійний кашльовий рефлекс. Крім того, токсин діє і на кору головного мозку, і на підкоркові структури. Кашлюкова паличка продукує, фактично, нейротоксин, що призводить до виникнення застійного вогнища в головному мозку, яке характеризується відсутністю процесів гальмування. Це означає, що найменший подразник, наприклад, більш груба їжа або навіть вдих надмірно сухого повітря, незначне психоемоційне навантаження викликають подразнення в головному мозку малюка, чого не відбувається при звичайних обставинах – у дитини починається безперервний виснажуючий кашель. Дитина стає надмірно збудженою та дратівливою. Характерна ознака — малюк висовує язик при кашлі для полегшення, через це може травмуватися вуздечка язика або кінчик язика об зубки.
У маленьких дітей кашлюкова паличка може викликати пневмонії.
Кашлюк у малечі є небезпечним і для оточуючих дорослих.

ВИПАДОК З КЛІНІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Лікар Соколовська Олександра
Пацієнт: Жінка, 32 роки, м. Київ
Звернулася зі скаргами на: постійний безперервний кашель, тривале (протягом 2 тижнів) безсоння через напади кашлю. Пацієнтка — годуюча мати, безсоння призвело до порушення лактації.
Із анамнезу: У пацієнтки двомісячна дитина, яка місяць тому перенесла пневмонію та була вилікувана.

Діагностика: В процесі обстеження у пацієнтки виявлено кашлюкову паличку, якою мама заразилася від дитинки. Це говорить про те, що збудником пневмонії у дитини була бактерія Haemophilis (Bordetella) pertussis, яка не була діагностована. В результаті у мами — класична картина кашлюку, яку ніхто не пов’язав із зіхворюванням дитини.

Враховуючи, що пацієнтка — годуюча мати, терапія мала бути вкрай щадною. Призначено індивідуальний курс частотно-резонансної терапії, спрямований на усунення бактеріальної інфекції.

В результаті вже через 4 процедури пацієнтка відмітила значне покращення стану, напади кашлю значно зменшилися, сон відновився.

Залишити коментар