>>Симтоми: цистит, гострий біль, дизурія

Симтоми: цистит, гострий біль, дизурія

Лікар Ламаш Тетяна
Пацієнт: Жінка, 40 років, Рівне
Звернулася зі скаргами на: протягом 3 років періодичне загострення запалення сечовивідних шляхів, часті та болючі сечовиділення, дизурія, постійні гострі болі внизу живота, у попереку та крижі. За місцем проживання встановлено діагноз — рецидивуючий цистит, з приводу якого пацієнтка неодноразово проходила лікування у уролога та нефролога, сімейного лікаря. В результаті призначених курсів лікування наступало тимчасове полегшення стану, проте кожні 2-3 місяці спостерігався рецидив.

Діагностика: в результаті обстеження було виявлено хронічне запалення слизової оболонки сечового міхура, причиною якого стала наявність комбінації хронічних вірусних інфекцій герпес 5 типу (цитомегаловірус), герпес 4 типу (вірус Епштейн-Барр) та папіломавірус в активній стадії. Окрім того, були виявлені атипові бактерії мікоплазма, уреаплазма та хламідія. солі оксалати (признаки метаболічної нефропатії). Тестувався вторинний запальний процес сечовивідних шляхів. В нирках інфекційні агенти були в мінімальній активності, проявів запалення нирок не виявлено. На нервових закінченнях, що знаходяться навколо сплетіння сечового міхура тестувався герпес 3 типу (Зостер) в активній фазі, що неможливо діагностувати навіть на УЗД, який і спричиняв сильні болі.

Призначено лікування: противірусна терапія, антибактеріальна терапія препаратами Фітолінія СмартМед, необхідно було посилити антибактеріальну терапію за допомогою індивідуально підібраних хімічних препаратів коротким курсом у 5 днів на тлі органопідтримуючої терапії.

В результаті призначеного комплексного лікування поступово зменшувався больовий синдром, прояви циститу та дизурії припинилися вже через 5 днів. Головне — почав уходити больовий синдром внизу живота, попереку та крижі, які постійно турбували пацієнтку. Больовий синдром пройшов через 10 днів.

Контроль в динаміці відбувся через 1 місяць. Не дивлячись на те, що задоволена пацієнтка скарг не мала, противірусна терапія була продовжена задля запобіганню появи рецидивів. Протягом року рецидивів у пацієнтки не спостерігається.

Було продіагностовано чоловіка пацієнтки, який виявився носієм атипових бактерій та вірусів без проявів симптомів захворювань. Йому також була призначена противірусна та протибактеріальна терапія. Через 1,5 місяця був повністю санований. Це також допомогло припинити рецидиви у пацієнтки.
Потрібно зауважити, що інфекції сечовивідних шляхів потребують лікування обох партнерів.

Залишити коментар