Пацієнт М., 48 років, чоловік
Діагноз – атрофія м’язів верхнього плечового пояса, давність процесу – 4 роки.
Протягом цього часу пацієнт здав усі можливі аналізи, пройшов доступні обстеження, звертався до Інституту нейрохірургії, відвідав не одного висококваліфікованого фахівця. Але оскільки результати всіх пройдених обстежень не показали відхилень, причина того, що відбувається, залишилася нез’ясованою. Симптоматичне лікування результатів не дало.
Діагностика:
У процесі діагностики було виявлено аутоімунний процес, що відбувається в організмі та локалізується в нервових стовбурах.
Коли лікар повідомив про це пацієнта, той відповів, що така версія вже була озвучена одним із фахівців, але причину цього передбачуваного процесу так і не було встановлено.
При детальній діагностиці було встановлено, що аутоімунний процес «запущений» поєднанням 2 видів найбільш шкідливих герпесвірусних інфекцій, що знаходяться в стані хроніки – герпес 4 (інфекційний мононуклеоз або вірус Епштейн-Барра) і герпес 5 (цитомегаловірус). При цьому обидва віруси поселяються в клітинах імунної системи, що призводить до її дисбалансу та збоїв у роботі. А аутоімунний процес – не що інше, як яскраво виражений дисбаланс у роботі імунної системи, яка сприймає свої власні клітини як чужорідні та намагається з ними боротися.
Пацієнту індивідуально підібрано противірусне лікування, органопідтримуюча терапія. І лише після того, як віруси будуть усунені, можна буде говорити про процес відновлення нервових стволів. При цьому прогнози досить оптимістичні.
У нашій практиці були випадки, коли пацієнти зверталися до нас зі скаргами на порушення функціональних станів. В одному випадку у пацієнта було порушено ходу – він не відчував опору, ступаючи на поверхню. Діагностика виявила ураження нервових стовбурів нижніх кінцівок. На тлі призначеного лікування всі функції було відновлено, хоча процес був не швидким.
Також був пацієнт із діагностованим птозом обох повік (опущення повік). Причиною виявились віруси, які «поселилися» на нервових стовбурах окорухових м’язів. І після того, як було встановлено та усунуто причину (як правило, це ЗАВЖДИ поєднання герпесвірусних інфекцій кількох типів) – все відновилося.
На швидкість відновлювального процесу впливатимуть багато суб’єктивних чинників, що залежать від стану пацієнта. Але контроль процесу лікування за допомогою проміжних діагностик дає доктору можливість спостерігати за динамікою процесу, що відбувається, реагувати на зміни та коринувати курс лікування.
Залишити коментар