>>ГОСТРИЙ НАПАД ПАНКРЕАТИТУ. Лікування панкреатиту.

ГОСТРИЙ НАПАД ПАНКРЕАТИТУ. Лікування панкреатиту.

Панкреатит – запалення підшлункової залози, яке виникає у зв’язку з порушенням відтоку ферментів, панкреатичного соку і речовин, що виробляються залозою та сприяють подальшому розщепленню їжі, які у цьому випадку не надходять до дванадцятипалої кишки та не беруть участі у процесі травлення (збій системи), а «залишаються» та активуються у підшлунковій, що призводить до її руйнування.
Не менш серйозні наслідки полягають у тому, що частково такі «неправильні» ферменти всмоктуються кровоносною системою та розносяться кровотоком по всьому тілу, завдаючи відчутної шкоди серцю, печінці та іншим органам, провокуючи отруєння всього організму хворого.
Захворювання виникає внаслідок зловживання не тільки алкоголем (основний фактор ризику), а й смаженою, жирною та гострою їжею, свою «брудну справу» може зробити і генетична схильність. Серед причин виникнення захворювання відзначається і побічний вплив, що здійснює на організм приймання лікарських засобів.
І якщо хронічна форма панкреатиту може роками «дрімати» та не нагадувати про себе, то гостру його форму пропустити неможливо. Напад гострого панкреатиту супроводжується інтенсивними ріжучими болями у верхній ділянці живота, які трохи зменшуються під час «підтягування» ніг до живота. Супроводжується нападами нудоти, блюванням, діареєю.

Чим небезпечні такі напади?
Якщо хворому не надати правильну допомогу, підшлункова залоза здатна «перетравити» сама себе, що призведе до омертвіння її тканин (панкреонекрозу).
Напад панкреатиту в теорії звісно може проявитися як самостійне захворювання, але найчастіше він відбувається на тлі хвороб печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, дванадцятипалої кишки, глистової інвазії або захворювань серцево-судинної системи.

pankreatit, панкреатит

Яке ж стандартне лікування панкреатиту? Його можна вмістити у 3 слова (знайомо?) – голод, холод і спокій. Все це робиться з метою зведення до мінімуму навантаження на хворий орган. Можуть бути показані крапельниці зі спазмолітиками. Ось, власне, і все лікування, що пропонується пацієнту. У найкращому випадку воно спрямоване на зняття гостроти запального процесу, але до усунення причини захворювання ці методи не мають жодного відношення.
Насправді, дії мають бути спрямовані на боротьбу з причиною захворювання, тобто нормалізацію та відновлення функцій залози.

За роки роботи нами відпрацьований протокол зняття нападів гострого панкреатиту (дієти дотримуватися все ж доведеться).
Процедура така:
Знайомі вам Панкреафіл (відновлення ферментативної функції підшлункової), Гепатофіл (допомога печінці, яка намагається впоратися з токсинами), Цитофіл 4 (універсальний протизапальний) і, звичайно ж, Коніфіл як спазмолітик. АЛЕ…

У цьому випадку змінюється порядок приймання одноразової дози препаратів:
До вживання їжі використовують
Панкреафіл + Цитофіл 4 + Коніфіл, після їжі – Гепатофіл.

Одноразова доза фітопрепарату визначається таким чином:
для дорослої людини – 10 крапель;
для дитини до 12 років – пропорція 1 крапля препарату: 1 рік життя.
Якщо процес супроводжується сильним блюванням, краплі можна розвести у мінімальній кількості води або приймати в чистому вигляді.
Зазвичай (у 95 %) протягом доби подібне лікування дає можливість зняти гострий напад панкреатиту. Участь у процесі приладів частотно-резонансної терапії дає змогу зменшити час, необхідний для зняття гострого стану, до 4-5 годин.

Залишити коментар