Лікар Соколовська Олександра
Пацієнтка, 27 років, звернулася зі скаргами на: поліпоз гайморових пазух. Поліпи відмічаються у неї протягом останніх двох років. Ріст поліпів супроводжувався: набряком слизової, періодичними запаленнями слизової з слизисто-гнійними виділеннями, головним болем, порушенням сну, викликаним порушенням носового дихання, постійним дискомфортом в області носоглотки. За цей проміжок часу пацієнтка перенесла 2 операції по видаленню поліпів. Через пів року після проведення останньої операції пацієнтка пройшла контрольне обстеження у отоларинголога — знову виявлено ріст поліпів. Після цього жінка звернулася до нашої клініки на обстеження.
На діагностиці виявлено: особливістю нашої діагностики є те, що ми можемо “подивитися”, що саме провокує ріст поліпів. Причиною порушення в пацієнтки було виявлено хронічний цитомегаловірус в слизовій носа, який за останній час активізувався настільки, що призвів до виникнення новоутворень. Він активізувався на фоні іншої хронічної вірусної інфекції групи герпес-вірусів Епштейн-Барр. Через оптимальний крок терапії ми “бачимо”, що в даному процесі головну роль відіграє цитомегаловірус.
Хірургічне втручання не призводить до позитивних результатів саме тому, що носить симптоматичний характер та не має ніякого відношення до усунення справжніх причин виникнення проблеми. Лікування має бути направлено саме на проведення противірусної терапії на фоні підтримки всіх органів детоксикації та імунної системи, в результаті якого всі питання з появою поліпів будуть вирішені.
Коментар лікаря:
Поліпи — це патологічні новоутворення на слизовій (плюс тканина до певної області слизової). Це може бути слизова носа, кишківника чи внутрішньої поверхні матки. Механізм виникнення поліпів пов’язаний з тим, що певна популяція клітин починає більш інтенсивно розмножуватись, порушуючи баланс між анаболізмом та катаболізмом. Тобто, за певну частину часу у нас в організмі повинно з’явитись, наприклад, три нові клітини, відповідно три клітини, які відпрацювали свій ресурс, мають відмерти — таким чином утримується баланс. Але бувають процеси, коли анаболізм привалює над катаболізмом — саме цей збій і призводить до виникнення новоутворень. І тоді, навіть після оперативного видалення, поліпи можуть з’явитися знову. Наша діагностика дає можливість “побачити”, які навантаження на ядро клітини запускають їх надмірний ріст у визначеній області людського організму.
Залишити коментар