«Трава безсмертя» – саме так величали Астрагал наші давні предки – скіфи. В ті часи, коли ще ніхто не підозрював про існування усіляких вкрай корисних елементів (макро- і мікро-), рецепти ліків, які містять цю траву, зберігали у секреті від жіночої статі сильні представники роду людського. А все тому, що не вірили, що, якщо жінка дізнається про цінну таємницю, вона зможе її зберегти. Причому використовували лікувальні властивості трави для лікування практично всіх хвороб: печінки, нирок, голови, серця. Її також використовували для відновлення після різних хвороб людей похилого віку і дітей.
Все у себе або схильність до накопичування
За дивним збігом обставин Астрагал росте у місцях знаходження руд, які практично завжди супроводжуються наявністю золота. Це – рослина-концентратор, здатна накопичувати в собі, наприклад, у безліч разів більше золота, ніж його знаходиться у ґрунті. Завдяки такому унікальному «накопичуванню» з навколишнього ґрунту астрагал згодом стає джерелом безлічі корисних і відомих металів і неметалів (кальцію, заліза, селену, магнію, цинку, кремнію, молібдену, хрому, фосфору).
У процесі життєдіяльності рослини в ній синтезуються вітаміни А, В, С, Е і полісахариди, які забезпечують рослину імуномодулювальними властивостями, алкалоїди, сахароїди, флавоноїди та інші не менш серйозні -оїди, ефірні олії, дубильні речовини (зміцнюють стінки судин, беруть участь у синтезі гемоглобіну), органічні кислоти (позитивно впливають на процес перетравлення їжі, забезпечуючи «правильну» мікрофлору кишківника), антиоксиданти.
Астрагал визнає офіційна медицина та застосовує у формі настойки для лікування гіпертонії, всіх форм нефритів. Використовується частіше за інші лікарські засоби у разі порушення кровообігу коронарних судин, гіпертонії, стенокардії, серцево-судинної недостатності. Компоненти, які входять до складу, сприяють розслабленню епітеліальної тканини судин/артерій. Має м’який сечогінний ефект. Показує позитивні та тривалі результати під час лікування артеріальної гіпертонії.
З огляду народної медицини сфера застосування астрагала є набагато ширшою. Його використовують під час лікування цукрового діабету (як допоміжну терапію), у разі захворювань селезінки та органів шлунково-кишкового тракту. Під час лікування нервових розладів, у разі фізичної перевтоми.
Він демонструє високу ефективність у період відновлення після перенесеного інсульту/інфаркту. І з цим абсолютно співпадають результати нашої клінічної практики. У комплексі з органопідтримувальною терапією він виключно ефективний у період реабілітації.
Водночас жодних протипоказань Астрагал не має за винятком персональної непереносимості.
Крім цього
Пустирник, який входить до складу збору, є прямим «конкурентом» валеріани, водночас легко випереджає її за ефективністю. Основна визнана дія – заспокійлива, водночас використання пустирника уповільнює ритм серцевих скорочень, збільшуючи їх силу. Він нормалізує вуглеводний, білковий і жировий обмін, знижує рівень холестерину і глюкози.
Пустирник зобов’язаний своїм визнанням корисним компонентам, які входять до його складу, серед яких:
-
іридоїди та сапоніни – гіпотензивна дія, вирівнюють серцевий ритм;
-
алкалоїди, які мають гіпотензивний і седативний вплив;
-
флавоноїдні глікозиди – зміцнюють капіляри, мають антиоксидантну дію;
-
дубильні речовини, які нормалізують процес травлення.
Він чудово справляється з «корекцією» нервової системи у разі неврозів, безсоння, підвищеної збудливості.
Лупулін, який містить хміль, має седативну дію на ЦНС.
Хміль у складі також «відповідає» за заспокійливу дію. Ефірна олія, мінеральні речовини, флавоноїди, валеріанова і хмеледубильна кислота, які входять до його складу, виконують цю функцію своїм поєднанням. Крім цього хміль сприяє нормалізації 3 видів обміну в організмі: водного, жирового і мінерального. Завдяки флавоноїдам і дубильним речовинам він сприяє зміцненню капілярів.
А ось швейцарський алхімік і лікар Парацельс ще кілька століть тому наполегливо рекомендував його для нормалізації роботи ШКТ.
У нашій аптеці існує ще друга версія збору на основі Астрагала – Астрагал D. Її відмінність полягає у додаванні до збору ще одного важливого компонента – діоскореї кавказької.
Ця рослина часто використовується під час виготовлення відомих лікарських (аптечних) препаратах із вираженою антисклеротичною дією.
Основний секрет діоскореї полягає в діючих компонентах. Це стероїдні глікозиди (діосцин, протодіосцин, протограцилін) або ж сапоніни, які давно привертають увагу вчених умів через свою біологічну активність і абсолютну безпеку. Вираженим антисклеротичним ефектом рослина зобов’язана саме їм. Високий вміст сапонінів у діоскореї нормалізує рівень холестерину в крові (зв’язують і виводять його). Вони ж розширюють периферичні судини, сприятливо впливаючи на циркуляцію крові.
Не менш важливими є й інші механізми впливу діоскореї – має імуномодулюючу, загальнозміцнювальну, сечогінну, седативну і жовчогінну дію, покращує коронарний кровотік, нормалізує діяльність ШКТ і ліпідний обмін.
Яка з версій Астрагала підійде саме Вам, може безпомилково визначити наше діагностування, перевіривши препарат не тільки на його ефективність, але і (що не менш важливо) індивідуальну переносимість. Але в будь-якому випадку ми однозначно за те, щоб використовувати мудрість століть і виключно натуральні компоненти.
З показаннями до застосування можна ознайомитися в розділі Препарати:
Астрагал – https://imc.com.ua/product/astragal/
Астрагал D https://imc.com.ua/product/astragal-d/
Залишити коментар