>, Краса>Модний тренд «ДЕТОКС»

Модний тренд «ДЕТОКС»

Токсини і детокс
Що таке токсини? Із загальновідомого: токсини – це речовини, які отруюють наш організм, порушують обмін речовин і згубно впливають на функціональність всіх систем організму. Звідки вони беруться? Варіантів два:

  • Це токсини, які утворюються у процесі нашої ж життєдіяльності. Приклад – неперетравлена їжа починає розкладатися та заброджувати. Це пов’язано з неможливістю конкретного організму перетравити певні речовини. Або, наприклад, в разі хвороби токсини виникають як побічний ефект результату знищення імунною системою непроханих гостей.

  • Токсини, що надходять до нас ззовні (повітря, вода, неякісні продуті харчування, куріння, алкоголь, побутова хімія тощо).

У будь-якому випадку токсини – це отрута. Проявляти себе вони можуть по-різному, все залежить (як і у випадку з отрутою) від дози.
З поширених явищ:
– нездоровий колір обличчя;
– хронічна втома;
– збої в роботі ШКТ – від запорів до нудоти, відчуття тяжкості, зайва вага;
– порушення роботи серцево-судинної та нервової систем – набряки, холодні кінцівки.

Детоксикація – виведення токсинів з організму.
В ідеальному варіанті наш організм повинен впоратися з їх виведенням самостійно, але хіба ми живемо в ідеальних умовах?
Для цього в нашому організмі існує цілих 5 систем, задіяних у процесі виведення токсинів:
– ШКТ (шлунково-кишковий тракт);
– бронхолегенева система (легені);
– сечостатева (нирки);
– шкіра;
– лімфа.
Для правильної детоксикації необхідна коректна робота всіх 5 систем. Збої в будь-якій із них будуть призводити до порушення процесів виведення та накопичення токсинів у організмі.

Можливі варіанти
Одна з основних причин збоїв – ферментопатія (дефіцит ферментів під час перетравлення їжі). У разі вживання в їжу навіть найкориснішого білого м’яса ви не застраховані від виникнення токсинів. Справа в тому, що м’ясо – це насамперед білок. Під час його перетравлення він повинен розпастися до амінокислот – так-так, тих самих незамінних амінокислот, 12 з яких повинні кожного дня надходити до вашого організму. Якщо цього розщеплення, яке має відбуватися за рахунок ферментів, не відбувається, то білок у вигляді пептидів потрапляє у кров, сприймається організмом як токсин і має бути виведений із нього.
Або ось начебто дуже корисна гречка? Приклад – моя дитина абсолютно відмовляється її їсти, причому із самого дитинства. Під час проходження діагностики виявилося, що у неї просто відсутні ферменти для її перетравлення.
Неправильне харчування також буде поганим союзником. Його наслідками стають некоректне функціонування печінки та/або підшлункової.
І рішення може бути тільки одне – відновити функції відповідних органів, відновити ферментативну функцію. І в цьому випадку їжа буде правильно перетравлюватися, і кількість токсинів у організмі значно зменшиться.
Друге джерело – інфекційні агенти: паразити, віруси, бактерії, грибки, які виробляють у процесі своєї життєдіяльності речовини, токсичні для нашого організму. В цьому випадку до усунення джерел (причин виникнення) токсинів про успіх заходу не може бути й мови. Тому що жодний коктейль або детокс-програма не допоможе вивести глисти з організму без використання протипаразитарних препаратів. Те саме стосується вірусів, які знайшли своє укриття у різноманітних «затишних куточках» організму.

Шкідливо/корисно – непотрібне закреслити
Наприклад, ви вживаєте як детокс-коктейль сік селери, а у вас відсутні ферменти для перетравлення цього продукту. Чи буде від нього користь? Відповідь напрошується сама собою – у вашому конкретному випадку детокс-коктейль зіграє злий жарт і виступить у ролі джерела токсинів.
Алкоголь (із точки зору ферментопатії)
Алкоголь містить етиловий спирт, який сам по собі є токсином. Печінка виробляє спеціальний фермент алкогольдегідрогеназу, який розщеплює цей спирт. Всім нам відомі персонажі, які є улюбленцями будь-якої компанії, щоп’ють і не п’яніють. Їхній секрет криється в тому, що печінка виробляє цей фермент у достатній кількості. А існують народи, у яких генетично цей фермент не виробляється (наприклад, фіно-угорська група). Саме це є причиною сухого закону у фінів – з одного стакана людина може стати алкоголіком. Етиловий спирт, минаючи печінку, потрапляє через велике коло обігу в мозок, внаслідок чого може відразу виникнути звикання до алкоголю.

«Якщо хочеш бути здоровим…» присідай
Мабуть, нерозумно нагадувати про те, що вкрай необхідно!!! стежити за здоров’ям, відмовитися від усіх шкідливих звичок, жити бажано в екологічно чистому середовищі, пити гарну воду. Це все — картина ідеального світу, до якого потрібно прагнути, яка не має відношення до реальності. Але дещо все-таки зробити можна. Лімфосистема, на відміну від кровоносної, не має насоса. Тут єдина можлива рушійна сила – наші м’язи. Пам’ятаєте заїжджену фразу про те, що «рух – це життя». Так от – актуальність її до цього часу не піддається сумніву. І йдеться не тільки про тренування серцево-судинної системи, а й про рух лімфи в організмі. Саме вона є головним сміттєпроводом організму, через який і виводяться всі токсини. Сидячий спосіб життя також буде сприяти накопиченню токсинів в організмі. У зв’язку із цим найпростіша детокс-програма починається з присідань, під час яких працюють стегнові м’язи – один із найголовніших лімфонасосів. Присідання, прес та віджимання дають можливість рухати лімфу найефективніше. Це саме 3 найголовніші вправи, які подовжують життя людини, згідно з дослідженнями Мічиганського університету (досліджувалася 81000 осіб протягом 15 років).

Так що давайте хоча б почнемо стежити за харчуванням і більше рухатися.

Залишити коментар