Нанокремній

Кремній – малий та вдалий
Унікальність цього мікроелемента полягає в тому, що, незважаючи на мікроскопічний вміст в організмі людини (приблизно 2 г на вагу 70 кг), він відповідає за засвоєння організмом понад 70 мікроелементів і більшості вітамінів. А його дефіцит призводить до зниження засвоюваності організмом життєво важливих елементів, як то кальцій, залізо, фтор тощо, і крім того, призводить до порушення процесів метаболізму всього організму. Парадокс полягає в тому, що сам кремній у чистому вигляді організмом не засвоюється.
Кремній концентрується в кістковій і сполучній тканини, шкірі, волоссі, щитовидній залозі та лімфатичних вузлах. В організмі кремній засвоюється здебільшого в тонкій і дванадцятипалій кишці.
Численні дослідження вчених (Д.Г. Звягінцева, М.Г. Воронкова, І.Г. Кузнецова та ін.) доводять, що дефіцит кремнію в організмі людини, спричинений його недостатньою кількістю у питній воді та продуктах харчування, є причиною багатьох системних захворювань.
Крім цього, кремній швидше «витрачається» під час інтенсивного росту у діток і у разі підвищених фізичних навантажень у дорослих, під час вагітності та годування груддю. А отже його запаси необхідно поповнювати.

Незамінний помічник
Кремній відіграє найважливішу фізіологічну роль у виробленні колагену (саме цим пояснюється використання цього елемента косметологічними гігантами у складі «ліфтингових» кремів), будучи основним елементом колагенових фібрил, які відповідають за такі важливі характеристики як еластичність і гнучкість сполучної тканини сухожиль, суглобових хрящів, стінок кровоносних судин і кишківника, сфінктерів шлунково-кишкового тракту, бронхів, а також клапанного апарату серцево-судинної системи.
Кремнію, згідно із дослідженнями вчених, відводиться головна роль у злагодженості роботи нервової системи організму. Його недолік призводить до зниження еластичності судин, а також здатність реагувати на команду мозку щодо розширення або звуження, внаслідок чого в судинній стінці він заміщається на кальцій, що робить судини жорсткими та ламкими. «Осідання» на такі утворення холестерину створює передумови для розвитку атеросклерозу, варикозу, стенокардії, ішемічної хвороби серця.

Згідно з дослідженнями на стінках артерій, уражених атеросклерозом, вміст кремнію в 10-14 разів нижче за норму.

Французькими вченими М. і Ж. Лепгер було доведено, що введення в організм цього елемента здатне призупиняти розвиток атеросклерозу і дає можливість відновити функціонування стінок судин.
Взаємодіючи з кальцієм і фтором, кремній бере участь у формуванні кісткової, суглобової та сполучної тканини.
У разі дефіциту кремнію знижується неспецифічна опірність організму різним хворобам, зокрема новоутворенням, інфекційним і запальним захворюванням.
Завдяки притаманним йому хімічним властивостям, кремній здатний створювати в організмі так звані заряджені системи, які здатні «приклеювати» до себе «шкідливі» мікроорганізми (віруси грипу і ревматизму, гепатиту і поліартриту, патогенні коки та трихомонади, грибки Кандіда і дріжджові) та разом із ними «евакуюватися» з організму. Але його дія зі «склеювання» не поширюється на «корисні» мікроорганізми, наприклад, біфідо- і лактобактерії, у зв’язку з чим вони спокійнісінько продовжують своє існування в кишківнику.
За твердженнями вчених кремній перешкоджає розвитку онкологічних процесів, туберкульозу, цукрового діабету і навіть допомагає в лікуванні катаракти, оскільки в кришталику ока його в 25 разів більше, ніж в очному м’язі, уповільнює старіння.

Підводячи підсумки:

Функції кремнію в організмі:

  • сприяє всмоктуванню кальцію та стимулює ріст кісток (попереджає остеопороз);

  • зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань (захищає від атеросклерозу);

  • впливає на роботу нервової системи та головного мозку;

  • нормалізує обмін речовин (є каталізатором багатьох окисно-відновних процесів);

  • стимулює діяльність імунної системи (стимулює фагоцитоз, підвищує опірність організму вірусам та інфекціям);

  • зміцнює сполучну тканину (хрящі, сухожилля) та стінки кровоносних судин;

  • сприяє утворенню багатьох ферментів, амінокислот, гормонів;

  • сприяє зменшенню кров’яного тиску;

  • покращує засвоюваність понад 70 необхідних організму елементів (фосфору, хлору, фтору, натрію, сірки, алюмінію, марганцю, молібдену, кобальту тощо);

  • перешкоджає виникненню раку, туберкульозу, діабету, зоба і багатьох інших патологічних процесів;

  • покращує стан шкіри, волосся та нігтів;

  • підживлює енергією мозочок (відповідає за координацію рухів);

  • уповільнює процеси старіння.

 

Як проявляється нестача кремнію
Видимі ознаки – незадовільний стан, випадіння та ламкість волосся, розшарування і сухість нігтів, крихкість кісток і сполучної тканини (часті розтягування та вивихи), довге «загоєння» ран, передчасне старіння шкіри, запалення ШКТ, серцеві захворювання, високий рівень холестерину.
І якщо ви починаєте, наприклад, посилено їсти сир, намагаючись компенсувати недолік кальцію в організмі, подібна наполегливість може зіграти з вами злий жарт – за нестачі кремнію кальцій ризикує «відкластися» зовсім не там, де очікується (в кістках і зубах), а «осісти» на судинах у вигляді холестеринових бляшок.
Загалом, якщо будь-які із наведених симптомів вам знайомі, перше, що необхідно зробити, – слід перевірити можливий дисбаланс рівня кремнію в організмі.
Метод частотного резонансу є в цьому випадку досить ефективним, оскільки існуючі в селекторі апаратури тести дають можливість перевірити дефіцит будь-яких мікроелементів в організмі.

Крутіше – тільки кисень
У природі кремній є другим за поширеністю елементом після кисню – його маса становить 29 % маси всіх хімічних елементів, які містяться в земній корі. У 70-х роках минулого століття цей елемент офіційно був визнаний вченими життєво важливим для здоров’я людини.
Навіть у природі цей елемент у чистому вигляді є надзвичайно рідкісним – найчастіше він представлений у вигляді кремнезему або силікатів.
Він, звичайно, міститься в піску. Як ви розумієте, в такому вигляді він абсолютно не придатний для приймання всередину. Крім цього, не залишається жодних шансів на засвоєння його організмом. Часто кремній, який заявляється у складі БАДів, є не чим іншим, як мінералом SiO2 у вигляді діоксиду кремнію – кислотний оксид, який із хімічної точки зору не вступає в реакцію навіть із водою.
Спільними зусиллями НВО «Міжнародний медичний центр «СмартМед» та Інститутами геофізики зовнішнього середовища (відділ ядерних досліджень) і фізики напівпровідників Академії наук України розроблено препарат «Біологічно активний нанокремній» – іонний розчин кремнезему з розміром частинок 0,5-2 нанометри (та модальним значенням 2 нм). Наночастки кремнію отримані з мінеральної сировини кремнезему в умовах ультразвукової кавітації. Аналіз отриманих наночастинок проводиться методом атомно-силової мікроскопії.
У такий спосіб вперше у світі була вирішена проблема отримання біологічно активного нанокремнію, не просто придатного для внутрішнього вживання людиною, а й здатного засвоюватися організмом.

Завдяки всього наведеному вище, Біологічно активний нанокремній успішно використовується нами в комплексної терапії у разі:
– серцево-судинних захворювань;
– зниження еластичності тканин і тургору шкіри;
– атеросклерозу;
– запальних захворювань кишківника і шлунка;
– дисбактеріозу;
– кандидозів кишківника та сечостатевої системи;
– інфекційних процесів різної етіології;
– інсультів, інфарктів;
– цукрового діабету;
– вірусу гепатиту;
– онкоутворень;
– хвороби Альцгеймера.

 

Залишити коментар