>>Незручна ХЛАМІДІЯ. Лікування хламідіозу.

Незручна ХЛАМІДІЯ. Лікування хламідіозу.

Якщо Ви вважаєте, що хламідії передаються виключно статевим шляхом, – Ваші дані застаріли. Згідно з нашою статистикою лише 20 % хворих заразилися саме таким чином. Ви будете здивовані, дізнавшись, що ризику зараження піддається практично кожна людина.
Його ж вважають однією з причин жіночого і чоловічого безпліддя – це найвідоміший, але далеко не єдиний і найстрашніший наслідок захворювання.

Що таке хламідія та чим зумовлений «кепський характер»

Захворювання не проявляється в організмі будь-якими яскраво-вираженими симптомами, проте бактерії досить швидко пристосовуються до умов проживання, особливо не даючи про себе знати. Якщо будь-які змазані симптоми і проявляються, протягом 2 тижнів вони проходять самі собою. Але це абсолютно не привід для радості, тому що захворювання переходить у ХРОНІЧНУ СТАДІЮ. І саме у хронічному стані ці мікроорганізми завдають значної шкоди, впливаючи на органи та системи людини. Це перше, через що хламідія славиться своєю підступністю серед медичних працівників.
Другий нюанс полягає в тому, що виявити цього «звіра» досить непросто – в лабораторних умовах мазків і бакпосівів буде недостатньо. Одним із найточніших лабораторних аналізів (але не абсолютно точним) вважається метод ПЛР – процедура малоприємна як для жінок, так і для чоловіків, та й потребує певної підготовки. Водночас через специфічність збудника (читайте далі) висока ймовірність отримання хибнонегативного результату.
Причина «прихованості» полягає в тому, що хламідія знаходиться десь посередині між вірусом і бактерією, оскільки містить і ДНК, і РНК-кислоти. З огляду на їх спосіб розмноження та чутливість до деяких антибіотиків вчені схильні відносити їх до бактерій. А ось зовнішня оболонка хламідій має таку саму будову, що і вірус, а всі подальші трансформації також відбуваються у цитоплазмі, та й живуть ці мікроорганізми за рахунок клітини господаря, руйнуючи її.
Третій нюанс полягає в тому, що боротися стандартними методами з хламідіями непросто – шкідник вміє пристосовуватися до умов проживання та «ховатися» від лікарських препаратів.
Ще одна неприємність, характерна для хламідій, полягає в тому, що один і той самий збудник здатний спричинити різні форми патологічних процесів (наприклад, урогенітальну, офтальмологічну або респіраторну). Це означає, що він може вражати сечостатеву систему, очі (кон’юнктивіти), суглоби (артрити, ураження шкірних покривів), ставати джерелом пневмоній, бронхітів, тонзилітів.
Із 2000 року офіційно введена нова класифікація хламідій, яка передбачає 4 родини і 5 родів. Варто зупинитися тільки на тих, які передаються людині, щоб розуміти можливі способи їх передачі.

1. Chlamydia psittaci здатна спричиняти захворювання у птахів і передаватися людині. Може у людини призводити до атипової пневмонії, артритів, пієлонефриту. Повітряно-крапельний і повітряно-пиловий спосіб передачі.

2. Chlamydia pneumoniaе – хворіють і люди, і тварини. Передається від хворих до здорових. Спричиняє у тих і інших гострі респіраторні захворювання – бронхіти та пневмонії, атеросклерози, бронхіальну астму. Спосіб зараження той самий.

3. Сумнозвісна та найвідоміша Chlamydia trachomatis – «оселяється» тільки у людини, спричиняє захворювання сечостатевої системи, а також кон’юнктивіти та артрити, призводить до виснаження імунітету. Причому деякі різновиди переносяться комахами, потрапляючи до організму людини під час контакту з брудними руками.

За даними ВООЗ кількість людей, які заражаються ЩОРОКУ цим видом хламідій, становить від 90 до 100 млн осіб. До того ж, серед усіх захворювань, що передаються статевим шляхом, на хламідії припадає приблизно 20 %.
І цифри явно занижені, тому що подібними проблемами займаються лікарі-венерологи або урологи (а, отже, йдеться про Chlamydia trachomatis і лише один спосіб передачі), і звернення до них обумовлені дуже очевидними причинами та більш вираженими (сечостатева система) симптомами.
Ні для кого не секрет, що найнебезпечнішим хламідіоз є для вагітних, оскільки хламідії здатні пошкоджувати системи плода, які знаходяться на стадії формування. Найчастіше їх наявність призводить до інфікування плода у процесі пологів, а також може провокувати викидні на ранніх строках.

Діагностування методом частотного резонансу
Повертаючись до принципів роботи нашого діагностування, визначення наявності цього мікроорганізму відбувається набагато простіше та результативніше.
Як ви пам’ятаєте, кожен мікроорганізм має певну частоту коливань. Усі різновиди хламідій (за групами) присутні у селекторі програмного обладнання. Процедура проста – на організм пацієнта подається слабкий електромагнітний сигнал із частотою, що відповідає цьому мікроорганізму, і якщо у пацієнта «проживає» цей збудник, організм «подасть сигнал», вступивши в резонанс із сигналом, який подається, що відобразиться на екрані монітора. Детальніше – читайте принципи роботи тут: http://imc.com.ua/apparatura/.
Крім цього, наша апаратура дає можливість з’ясувати, якими сюрпризами «відображається» присутність бактерій в організмі, які органи та системи страждають через їх наявність. І, як показує наша клінічна практика, іноді це єдиний можливий варіант, який здатний показати взаємозв’язок з наявними протягом тривалого часу проблемами в організмі.

Хто б міг подумати?
Далі наведені досить нестандартні випадки з нашої клінічної практики, оскільки в жодному з них лікарі навіть не намагалися шукати хламідії як потенційно можливу причину проблем.

Показовий випадок – пацієнтка Настя, 6 років, була привезена з міста Г.
Історія така: внаслідок отриманої травми у дитини набрякло коліно, потім (без причини) друге. Приходу до «СмартМед» передувало тривале 8-місячне безрезультатне лікування у 4 різних клініках, зокрема спроба проведення операції на коліні, яка теж не виправила ситуацію, – дівчинка практично перестала ходити. В результаті цих поневірянь дитині був поставлений діагноз ЮРА (ювенільний ревматоїдний артрит – хронічне захворювання суглобів у дітей нез’ясованої етіології). До нас у клініку дівчинку занесли на руках. Ми провели повне діагностування (дитина була настільки слабкою, що за перші 40 хв діагностування довелося робити 2 перерви), внаслідок чого був виявлений хламідійний артрит. Причиною руйнування периферичних суглобів виявилося інфікування хламідіями (в цьому випадку Chlamydia trachomatis, що передаються так званим вертикальним шляхом – від матері до дитини під час пологів). Обстеження інших членів сім’ї (батьки та старша сестра) також виявило інфікування хламідіями. Лікування проходили всі члени сім’ї. Терапія проводилася за такими напрямками: інтенсивна терапія проти хламідій, органопідтримувальна терапія, у випадку з дівчинкою були задіяні і реабілітологи, відновлення функціонування систем організму. У підсумку – через два тижні дитина самостійно пересувалася клінікою. Первинний курс інтенсивної терапії тривав місяць. Через 2 місяці знову був пройдений курс лікування, після чого дитина повернулася до звичного для дітей способу життя (активний відпочинок) і без труднощів витримувала фізичні навантаження.

Другий показовий випадок, здавалося б, не має жодного відношення до хламідій: 5-річний хлопчик М. потрапив до нас у клініку з діагнозом двосторонній гідронефроз (як спосіб вирішення проблеми батькам дитини була запропонована операція з видалення нирок, після чого вона могла б жити тільки на діалізі).
Внаслідок проведеного діагностування ланцюжок подій вибудувався таким чином. Спочатку діагностування показало хронічний тонзиліт, який став пусковим механізмом для запального процесу в нирках, а ось причиною виникнення хронічного тонзиліту виявилася злощасна хламідія pneumoniaе. «Букет» розбирався послідовно. Спочатку був прибраний як першоджерело проблем інфекційний агент. Далі була проведена протизапальна терапія. Далі – відновлювалося функціонування систем організму. Кінцевий результат – відсутність необхідності операційного втручання, що підтверджено лікарями.

Загальна картина
Згідно з нашою статистикою 70 % інфікування хламідіями припадає на повітряно-крапельний або пиловий шлях (від людей і птахів) – винуватцями Chlamydia psittaci і Chlamydia pneumoniaе, а 25-30 % дитячих хронічних тонзилітів спричинено нічим іншим, ніж хламідійною інфекцією. Вона розрихлює лімфоїдну тканину мигдаликів, створюючи сприятливе підґрунтя для поселення та розмноження стафілококів і стрептококів. Її також варто шукати і в разі хронічних бронхітів, які місяцями не піддаються лікуванню.
Окремою групою пацієнтів є хворі, яким проведено стентування судин. Так, у 100 % таких пацієнтів виявляють хламідії, які, власне, і спричиняють ураження судин.
Ураження простати у чоловіків (хронічний простатит, аденома простати) у 50 % спричинений хламідійною інфекцією в поєднанні з іншими інфекціями (уреаплазмою, мікоплазмою, герпесвірусними інфекціями).
У жителів сільської місцевості після 40 років зазвичай страждають суглоби рук – візуально це проявляється у «розпухлих» суглобах. Причиною подібного явища вважається важка фізична праця. За нашими спостереженнями у 95 % випадків ми маємо справу з хламідійним артритом, отриманим внаслідок контакту з домашньою птицею, що передається повітряно-крапельним або пиловим шляхом.

Лікування
У стандартних протоколах лікування одним лише антибіотиком із цією заразою не впоратися. Зазвичай призначаються одночасно 2-3 потужні антибіотики, додаються імуномодулятори. Це може призвести до серйозних уражень печінки, кишківника, підшлункової, бонусом «просідає» і імунітет.

У нашому випадку курс лікування хламідій базується на 3 основних етапах:
1. Вплив на інфекційного агента:
– електромагнітними хвилями (як ви пам’ятаєте, БУДЬ-ЯКИЙ живий організм є джерелом електромагнітних коливань) за допомогою приладів магнітно-резонансної терапії. Існують точні діапазони частот, які є смертельними для хламідій (ці частоти відрізняються для кожного збудника) – внаслідок цього впливу бактерія гине. Водночас не виникає побічних уражень печінки та ШКТ;
– нанопрепаратами, які ефективно борються з хламідіями.
Нами у співпраці з українськими вченими з Інституту фізики напівпровідників (член-кореспондент Академії наук України, професор, доктор технічних наук Лисенко Володимир Сергійович) та Інституту хімії поверхні (доктор хімічних наук, професор Тертих Валентин Анатолійович) створений нанопрепарат Кремній 8. Він містить наночастинки кремнію розміром 100-150 нм з іммобілізованими на його поверхню наночастинками (2-5 нм) міді, яка має виражені бактерицидні властивості.
Але оскільки організм – це цілісна система, то і робота з ним повинна проводитися комплексно.
2. Від токсинів, які виділяються у процесі загибелі бактерій, нікуди не подітися, і для того, щоб допомогти їх виведенню з організму і уникнути інтоксикації від продуктів їх розпаду, обов’язково призначається органопідтримувальна терапія фітопрепаратами (печінки, підшлункової, нирок, кишечника).
3. Відновлення роботи систем організму:

Не варто забувати і про те, що додатковому навантаженню піддається і вся лімфосистема людини (як головний, вибачте, сміттєпровід організму, через який виводяться продукти життєдіяльності клітин, знищені віруси тощо). Для того щоб уникнути застоювання лімфи та накопичення токсинів у організмі, призначають лімфомодулятори (фіто- і нанопрепарати).
До цього пункту можна віднести й інші системи, що потребують «налаштування» коректної роботи – судинна (відновлення мікроциркуляції крові), а далі, залежно від типу хламідій, приводиться до ладу або нервова, або сечостатева (у випадку з Chlamydia trachomatis).
Водночас на жодному з етапів лікування організм пацієнта не піддається додатковим навантаженням у вигляді хімічних препаратів (із такими «мешканцями» йому і так доводиться непереливки), полегшується процес виведення токсинів, та ще й весь комплекс лікування, включно з фіто-і нанопрепаратами, перевіряється на індивідуальну переносимість і ефективність.

 

Залишити коментар