>>Ми навчилися швидко і ефективно перемагати віруси

Ми навчилися швидко і ефективно перемагати віруси

Як відомо, коронавірус належить до сімейства РНК-вірусів, а, отже, механізми його розмноження відбуваються так само, як у всього сімейства йому подібних. Спори в наукових колах ведуться тільки про те, що такого «запаковано» в його генетичному матеріалі. НВО «Міжнародний медичний центр СмартМед» разом із провідними інститутами АН України розробив унікальну багатотаргетну противірусну терапію, яка використовує зовсім інші механізми впливу на вірус, а саме – механізми, що порушують життєвий цикл вірусу.

Що необхідно знати про вірус:

1. Кожна клітина людського організму – це крихітна фабрика, яка безперервно створює білки. Ваш генетичний код (ДНК) керує кожною її дією. Машина з виробництва ДНК у клітині зчитує нашу власну ДНК і «переконується», що клітинні білки подаються туди, де вони необхідні.

2. Вірус – інфекційний агент, у центрі якого знаходиться його власна генетична структура (ДНК або РНК), поміщена в білкову оболонку (капсид), що захищає генетичний матеріал під час «подорожі» вірусу від господаря до господаря. Крім цього, вона ж слугує союзником у разі проникнення вірусу в клітину-господар. На поверхні оболонки вірусу знаходяться так звані поверхневі білки (в разі коронавірусу вони мають вигляд корони), які є своєрідними ключиками, що «відчиняють» вхід до клітини-господаря.

3. Віруси мають свій власний генетичний код, але не мають механізмів (обладнання), яке може скопіювати його ДНК. Їм необхідна клітинна «фабрика» для того, щоб клонувати себе.

4. Як відбувається механізм захоплення клітини-господаря? Для того щоб проникнути до клітини, вірус використовує поверхневі білки, які відкривають рецептори на поверхні клітини-господаря, та проникає в середину. Далі, вивільняючи свою власну ДНК або РНК в клітині, яка нічого не підозрює, він власне здійснює «захоплення» фабрики з виробництва білків подібно «троянському коню». Клітина починає займатися виробництвом і складанням геному і білка вірусу. Водночас генетичний матеріал вірусу змішується з генами клітини-господаря. Це призводить до активної мутації вірусу та підвищує його виживаність. Далі вірус знову складається – «одягається» в капсид. «Складений» вірус виходить із клітини та вирушає на підкорення нових територій. Вірусні частинки відділяються та заражають нові клітини. А заражена клітина продовжує виробництво нових клонів. Ваша клітина більше не слугує на користь вашого організму, тепер вона обслуговує вірус, виробляючи тисячі нових вірусних частинок, які забирають «у рабство» все більше і більше клітин.

Контакт вірусної частинки з клітиною момент, коли починається вірусна інфекція
Не слід забувати й про те, що мутація вірусу від господаря до господаря – один із важливих захисних механізмів вірусу. Подібні мутації генетичного матеріалу вірусу як раз і є причиною неможливості створити ефективну вакцину або впливати на певну структуру вірусу. Тому ми пішли іншим шляхом.

Епідемія
З моменту початку епідемії COVID-19 в Україні увага нашої Наукової ради зосереджена на пошуку ефективних методів боротьби з РНК-вірусними інфекціями, а також оцінюванні ефективності комплексу «Противірусна терапія» під час лікування пацієнтів із підтвердженим діагнозом «коронавірусна інфекція».

У програмі задіяні:

  • Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського

  • Кафедра інфекційних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. Пирогова

  • Інфекційні відділення Вінницької центральної районної клінічної лікарні та Вінницької міської клінічної лікарні

  • Національний військово-медичний центр «Головний військовий клінічний шпиталь».

Підтвердженням результатів проведеної роботи є кількість пацієнтів, які одужали. Терапевтичний комплект «Противірусна терапія» передбачає комплексний підхід під час лікування та профілактики вірусних захворювань різної етіології. Комбінація фіто- і нанопрепаратів не тільки перешкоджає розмноженню вірусу шляхом впливу на його життєвий цикл, а й дає можливість мінімізувати втрати, завдані організму вірусом, сприяє виведенню токсинів з організму, має м’який імуномодулюючий ефект за рахунок нормалізації функціональної роботи імунокомпетентних органів, а також збільшує оксигенацію легенів у 3 рази.

Почему противовирусный комплект эффективен.

Противовирусная терапия состоит из трех препаратов. Препараты, входящие в состав комплексной терапии не токсичны, не имеют кумулятивных свойств, легко выводятся из организма.

  1. Кремній 3 – противірусний препарат, дія якого заснована на біофізичних методах. Частинки діоксиду церію розміром 2 нм іммобілізовані на поверхні високодисперсного кремнезему розміром 150-200 нм. За рахунок розміру часток препарату та їх заряду на момент зустрічі із частинками вірусу внаслідок реакції, що відбувається, пошкоджується або капсид вірусу, або поверхневі білки на ньому (тут можуть бути тривалі та глибокі науково-фізичні пояснення про сили дальньої взаємодії, позитивні та негативні заряди частинок, утворення атомарного кисню та «потенційні ями»). Виходячи на сухий осад у разі пошкодження оболонки або поверхневих білків вірус не може потрапити до клітини для подальшого свого розмноження. На цьому його життєвий цикл переривається.
    Крім цього, Кремній 3 має потужний протизапальний ефект, в 10 разів зменшуючи рівень протизапальних інтерлейкінів і цитокінів (цитокіновий шторм, що виникає в легенях, – причина руйнування легень у разі атипової коронавірусної пневмонії).

    Під час атипової пневмонії альвеола заповнюється рідиною та «виходить з ладу» – застій рідини в легенях призводить до нестачі кисню. Діоксид кремнію в 2,5 рази збільшує оксигенацію організму за рахунок доставки його від альвеол до мембрани клітини. З його допомогою в організм набагато легше та ефективніше постачається кисень.
    Також препарат є найпотужнішим антиоксидантом. Під час запальних процесів виникає багато активних форм кисню (АФК), які нейтралізуються Кремнієм. Водночас через здатність діоксиду кремнію змінювати валентність і відновлюватися 1 його молекула взаємодіє з 1 молекулою АФК, нейтралізує її, відновлюється та “йде” далі (для наочності: 1 молекула Вітаміну С здатна нейтралізувати 1 молекулу АФК, після чого гине).

    2. Препарат Антивірус 7 є противірусним препаратом, який однаково ефективно впливає на РНК і ДНК-віруси, а точніше – на механізми їх розмноження. Ми пам’ятаємо, що такі віруси – це оболонка з генетичною інформацією.
    Ефект перший – препарат містить таніни, які зв’язують поверхневі білки вірусу, без допомоги яких вірус не може «відкрити» клітину.
    Якщо вірус все ж примудрився потрапити до клітини, тут на нього чекає черговий сюрприз. Кремній розміром 2 нм є носієм для препаратів, саме завдяки своєму розміру він без перешкод «затягує» в клітину ліки, після чого відбувається інгібування РНК-полімерази та ДНК-полімерази, що забезпечує неможливість «складання» вірусу.

    А якщо і на цьому етапі якомусь ворогу вдається вижити, препарат містить специфічний фермент, який блокує у клітині білок, що відповідає за «одягання» вірусу в капсид для подальшої подорожі.
    Крім цього, за наявності в організмі ДНК-вірусу в хронічній формі, що вражає імунокомпетентні клітини (наприклад, герпес-вірусні інфекції), препарат запускає апоптоз заражених клітин. Пошкоджені неефекторні клітини відмирають, їх недостатня кількість заміщується здоровими клітинами – у такий спосіб відбувається попутне відновлення функціональності імунної системи.
    Висновок: препарат блокує рецептори вірусів, заважаючи увійти в клітину. Надалі перешкоджає процесу «побудови» вірусу, а потім – процесу його «збирання».

3. Цитофіл 4 є потужним протизапальним засобом. Він містить у своєму складі 16 трав, зокрема полин гіркий однорічний, який є найпотужнішим протизапальним препаратом і найпотужнішим цитостатиком (він використовується у разі онкологічних процесів для зупинення зростання онкоклітин). Отже, ми ще більше «пригнічуємо» запальний процес.

Противірусну терапію, що пропонується, необхідно починати за перших симптомів захворювання. У цьому випадку спостерігається максимально швидкий ефект. Приймання препаратів також перешкоджає виникненню вторинної бактеріальної інфекції.
Звертаємо увагу, що «Противірусний комплект» ефективний і в якості профілактики, але в такому разі змінюються дозування препаратів.

Рекомендовані дозування препаратів:

 

Найменування препаратів

Дозування

Кратність приймання

Для профілактики При симптомах Разів на день Як приймати

Внутрішнє приймання до їжі (за 10 хв.)

1 Антивірус 7 3 краплі/ 1 раз на день 5 крапель 3

Всі препарати змішати в одній столовій ложці, воду не додавати; приймати 3 рази на день за 10 хв до їжі

2 Кремній 3 5 кпапель/ 1 раз на день 10 крапель 3
3 Цитофіл 4 10 крапель/ 1 раз на день 15 крапель 3

Станом на 2 липня 2020 року ми вилікували 198 пацієнтів із підтвердженим діагнозом «коронавірусна інфекція». У 95 % симптоматика зникає на 5-ий день, з 3-го дня приймання спостерігається значне поліпшення стану здоров’я. 1100 осіб отримали профілактичне лікування від коронавірусу. Жоден з цих пацієнтів в зазначений період не тільки не захворів на коронавірусну інфекцію, але і на будь-яку іншу ГРВІ.

Результати проведених досліджень опубліковані в наукових журналах в Україні та за кордоном, а також захищені патентами:

В.И.Портниченко,  В.Е.Досенко , С.И. Павлович, А.М. Шиш, Серебровська З.О. Антиоксидантний, протизапальний та метаболічний ефекти введення наночасток діоксиду церію при експериментальній пневмонії у щурів.
V Наукова конференція Нанорозмірні системи: будова, властивості, технології, НАНУ( Біофункціональні наноматеріали, наносистеми в біології та медицині). 1-2 грудня 2016 р.

 Serebrovska, V. Dosenko, A. Shysh, S. Pavlovich, A. Dorovskych, V. Lysenko, V. Tertykh, J. Bolbuckh, V. Portnichenko Potential Application of Cerium Dioxide Nanoparticles for Acute Pneumonia Treatment. Wilderness Environ Med. 2017  March 2017 Volume 28, Issue 1, p1-62, e1-e6

http://www.wemjournal.org/article/S1080-6032%2817%2930014-5/fulltext
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28531802

Serebrovska Z, Swanson RJ, Portnichenko V, Shysh A, Pavlovich S, Tumanovska L, Dorovskych A, Lysenko V, Tertykh V, Bolbukh Y, Dosenko V. Antiinflammatory and antioxidant effect of cerium dioxide nanoparticles immobilized on the surface of silica nanoparticles in rat experimental pneumonia.Biomed Pharmacother. 2017 May 19;92:69-77

Z. Serebrovska, V. Dosenko, A. Shysh, S. Pavlovich, A. Dorovskych, V. Lysenko, V. Tertykh, J. Bolbuckh, V. Portnichenko Potential Application of Cerium Dioxide Nanoparticles for Acute Pneumonia TreatmentWilderness Environ Med. 2017  March 2017 Volume 28, Issue 1, p1-62, e1-e6 

Nanoparticles as antiviral agents against adenoviruses
Lysenko1, V. Lozovski1,2, M. Lokshyn1, Yu. V. Gomeniuk1,
A. Dorovskih3, N. Rusinchuk2*, Yu. Pankivska4, O. Povnitsa4,
S. Zagorodnya4, V. Tertykh5, Yu. Bolbukh5
https://imc.com.ua/nanoparticles-as-antiviral-agents-against-adenoviruses/

Нанофізика та антивірусна терапія В.Лисенко, В. Лозовський, М.Співак
https://imc.com.ua/nanofizika-ta-antivirusna-terapiya/ 

Near-field interaction explains features of antiviral action of non-functionalized nanoparticles  
Valeri Z Lozovski, Volodymyr S Lysenko and Natalia M Rusinchuk
https://imc.com.ua/near-field-interaction-explains-features-of-antiviral-action-of-non-functionalized-nanoparticles/

Influence of the Virus-Nanoparticles System Illumination on the Virus Infectivity
O. Khylko, N. Rusinchuk, O. Shydlovska, M. Lokshyn, V. Lozovski, V. Lysenko, A. Marynin, A. Shcherbakov, M. Spivak, and N. Zholobak
https://imc.com.ua/influence-of-the-virus-nanoparticles-system-illumination-on-the-virus-infectivity/

Physical Point of View for Antiviral Effect Caused by the Interaction Between the Viruses and Nanoparticles
V. Lozovski, V. Lysenko, V. Piatnytsia, O. Scherbakov, N. Zholobak, and M. Spivak
https://imc.com.ua/physical-point-of-view-for-antiviral-effect-caused-by-the-interaction-between-the-viruses-and-nanoparticles/ 

Near-field Aspects of Antiviral Action of Complex Nanoparticles on Adenovirus  
V. Lozovski and N. Rusinchuk, A. Dorovskih, V.Lysenko, M.Lokshyn, and Yu. Gomeniuk, Yu. Pankivska, O. Povnitsa, and S. Zagorodnya, V. Tertykh and Yu. Bolbukh
https://imc.com.ua/near-field-aspects-of-antiviral-action-of-complex-nanoparticles-on-adenovirus/
 

Nanoparticles in antivirus therapy
M. Lokshyn, V. Lozovski, V. Lysenko, V. Piatnytsia, M. Spivak and V. Sterligov
https://imc.com.ua/nanoparticles-in-antivirus-therapy/

Purification of Bioliquids from Viruses by Surface Plasmon-Polaritons
M. Lokshyn, V. Lozovski, V. Lysenko, Yu. Ushenin, N. Rusinchuk, O. Shydlovska, M. Spivak, and N. Zholobak
https://imc.com.ua/purification-of-bioliquids-from-viruses-by-surface-plasmon-polaritons/

Interaction between two nonpoint nanoparticles: Implementation to biology and medicine  
V. Lozovski, V. Lysenko, V. Piatnytsia, M. Spivak
https://imc.com.ua/interaction-between-two-nonpoint-nanoparticles-implementation-to-biology-and-medicine/

Can nanoparticles be useful for antiviral therapy?  
V. Lozovski, V. Lysenko, V. Pyatnitsia, M. Spivak
https://imc.com.ua/can-nanoparticles-be-useful-for-antiviral-therapy/

Interaction between viral particles and structured metal surface under surface plasmon propagation
V. Lozovski, V. Lysenko, M. Spivak, V. Sterligov
https://imc.com.ua/interaction-between-viral-particles-and-structured-metal-surface-under-surface-plasmon-propagation/

 

Патент на изобретение №119489

Патент на изобретение № 127738;

Патент на полезную модель №50803

Залишити коментар