Дентафіл

Дентафіл – розчин рослинних екстрактів швидкої дії, що застосовується у стоматології при різних захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини.

Категорія:

Опис

Дентафіл – розчин рослинних екстрактів швидкої дії, що застосовується у стоматології при різних захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини.

Торгова назва: Дентафіл.

Лікарська форма: розчин.

Склад рослинного екстракту:
грицики – Capsella bursa-pastoris L.;
– пижма звичайна – Tanacetum vulgare L.;
шавлія лікарська – Salvia officinalis L.;
– полин звичайний – Artemisia vulgaris L.;
солодка – Glyсуrrhizае L.;
подорожник великий – Plantago major L.;
– календула лікарська – Calendula officinalis L.;
– вероніка лікарська – Veronica officinalis L.;
– 0,25% колоїдний розчин високодисперсного нанокремнезему, наночастинки срібла.

Дія препарату:

У препараті «Дентафіл» міститься широкий спектр терпенів та терпеноїдів з високою біологічною активністю.

Вхідні до складу екстрактів Sambucus nigra тритерпеноїди β-амірин, еритродіол, а також ряд пентациклічних тритерпенів лупеол, бетулін (Borchardt et al., 2008), поряд з неароматичними антимікробними сполуками (лектини, олігосахаринди у клітинах мікроорганізмів (Karpova et al., 2007) і виявляють виражену антимікробну дію.

Екстракти з коріння Inula helenium значно посилюють антибактеріальний ефект препарату. β-елемен, алантолактон, ізоалантолактон, що входять до його складу, активні проти Bacillus cereus, Staphylococcus aureus ATCC 29213 і клінічного штаму Enterococcus faecium, стійкого до ампіциліну, еритроміцину, пеніциліну і тетрацикліну. У порівнянні з бергамотовою олією та ефірними оліями чайного дерева компоненти Inula helenium більш ефективно пригнічують Candida spp. (Romano, 2005).

Моноциклієський терпен цинеол (евкаліптол), камфора, α-терпінеол, β-пінен і терпеновий спирт борнеол, як основні компоненти Achillea millefolium, мають виражену антиоксидантну активність і інгібують неферментативне перекисне окиснення ліпідів. Терпеноїди Achillea millefolium активні по відношенню до багатьох антибіотикорезистентних грампозитивних (Streptococcus pneumoniae, Clostridium perfringens, Mycobacterium smegmatis) і грамнегативних (Acinetobacter lwoffii) бактерій, а також дріжджоподібних грибів. Хамазулен (1,4-диметил-7-етилазулен) з листя Achillea millefolium має протиалергічний, бактеріостатичний та протизапальний ефекти, прискорює процеси регенерації та загоєння тканин.

Терпени, що містяться в препараті «Дентафіл», мають також ранозагоювальну, протизапальну, протипухлинну та противірусну дію. Противірусна активність терпенів Sambucus nigra, що входять до складу препарату, визначається їхньою здатністю інактивувати гемаглютинін вірусів грипу типу A та B.

Ациклічний монотерпен β-мірцен, що міститься в корінні Eryngium campestre, має седативну і периферичну аналгетичну дію. Екстракт коренів цієї рослини має протизапальну та антиноцицептивну активність.

Біологічна активність сесквітерпеноїдів (зокрема транс-бісаболен епоксиду), що містяться в екстрактах квіток Tussilago farfara, проявляється у придушенні метаболізму арахідонової кислоти та рецепторів фактора активації тромбоцитів. Терпеноїди знижують активність індуцибельної NO синтази (i-NOS) та пригнічують синтез оксиду азоту в макрофагах, активованих бактеріальними ліпополісахаридами (Jae-Ha, 1999). Внаслідок цього екстракти квіток Tussilago farfara виступають як ефективний терапевтичний агент, що застосовується при лікуванні септичних шоків та запалень.

Cесквітерпенові лактони лактуцин і лактукоперцин, поліацетилени є фотоактивними компонентами екстрактів Cichorium intybus, які мають високу бактерицидну активність, а також ефективні щодо збудників тропічної малярії (Plasmodium falciparum) (Bischoff, 2004). Подібну дію мають і екстракт суцвіть Helianthus annuus.

Багатопоєднаний склад екстракту Melissa officinalis, до якого входять монотерпени (цитраль, нераль, мирцен та ін.), а також фенілпропаноїди (розмаринова, кавова, хлорогенова кислоти) ефективний при запаленнях, а також у випадках гострих та хронічних захворювань органів дихання бактеріального та вірусного генів .

До складу препарату «Дентафіл» входить збалансований флавоноїдний комплекс, який виконує додаткові терапевтичні функції.

Флавоноїди Tussilago farfara (3-O-b-L-арабінопіранозід кверцетину та 3-O-b-D-глюкопіранозид кверцетину) виявляють високу антиокислювальну активність, яка сприяє значному збільшенню загального вмісту глутатіону (GSH) та рівня c-глутамилстеїн для синтезу GSH – найважливішого антиоксиданту, який захищає компоненти клітин від деструктивної дії вільних радикалів (Mi-Ran, 2006).

Флавоноїди Achillea millefolium пригнічують нейтрофільну еластазу, а дикофеоілхінні кислоти зменшують активність матриксних металопротеїназ MMP-2 та -9, тим самим мають м’яку протизапальну дію (Birgit, 2007).

Присутні в екстрактах Sambucus nigra флавоноїди (Bronnum-Hansen, 1983) сприяють блокуванню сіалідази вірусів грипу.

Флавоноїди, катехіни, таніни, а також вітаміни, що входять до складу рослин Bidens tripartita, Urtica dioica, Ribes nigrum, Polygonum aviculare, мають потужні антиоксидантні властивості і підвищують антибактеріальну та протизапальну дію препарату.

Рослинний полікомпонентний препарат «Дентафіл», що включає широкий спектр рослинних терпенів і поліфенолів, є багатоцільовим ефективним.

Показання:

Для лікування інфекційно-запальних захворювань пародонту та слизової оболонки ротової порожнини.
–  Катаральний, гіпертрофічний гінгівіт, гострий та хронічний перебіг.
Гострий виразково-некротичний гінгівіт (гінгівіт Венсана).
Генералізований пародонтит, хронічний та загострений перебіг.
Травма слизової оболонки порожнини рота, спричинена зубними протезами.
Альвеоліт (запалення лунки після видалення зуба).
Афтозний стоматит.
Для профілактики загострень хронічного гінгівіту та пародонтиту.

Застередження: індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Застосування: застосовувати за рекомендацією лікаря.

Спосіб застосування: Для зовнішнього застосування. Застосовують у вигляді аплікацій за рекомендацією лікаря. Препарат не токсичний. Не має кумулятивних властивостей та не викликає побічних явищ.

Взаємодія з лікарськими препаратами: при вживанні лікарських засобів необхідно повідомити лікаря.

Форма випуску: флакони 30 мл.

Умови зберігання: у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С та відносній вологості не більше 75%.

Умови відпустку з аптеки: без рецепта.

Термін придатності до споживання: 3 роки.

Відгуки

Відгуків ще немає.

Будьте першим, хто залишить відгук “Дентафіл”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook

Контакти

Київ:
вул. Лютеранська, 16

+38 (044) 585 31 17
+38 (073) 503 40 30
+38 (095) 503 40 30

вул. Мостицька, 9
+38 (044) 299 06 10
+38 (095) 041 34 24

Дніпро
вул. Грушевського, 53

+38 (097) 670 43 37

Полтава
вул. Пилипа Орлика, 20/1

+38 (099) 369 27 70
+38 (0532) 60 82 78
+38 (067) 530 31 11

Чернігів
вул. Одинцова, 9

+38 (050) 313 13 78
+38 (067) 268 33 96